Uudised

Tartu KHK 1. lend vanempagareid ja vanemkondiitreid

21. veebruar 2021

Reedel, 12. veebruaril 2021 said Vanemuise kontserdimajas Tartu KHK lõputunnistused kätte 124 värsket kutsespetsialisti. Sel korral seisis lõpetajate hulgas terve hulk Eesti esimesi: esimesed meisterjuuksurid, laojuhid, vanempagarid ja vanemkondiitrid. Need on 5. kutsetaseme spetsialistid, oma ala tippude tipud, kes on saanud koolist kaasa parima võimaliku ettevalmistuse maailma vallutamiseks.

Kalkulatsioon ja retseptide koostamine pagari- kondiitritöös

1. veebruar 2021

Koolitus on suunatud toidutööstuses, pagar-kondiitriettevõtetes töötavatele isikutele, ettevõtjatest koduköögiteenuse pakkujatele, kes peavad looma uusi tooteretsepte, hoidma korras pagar-kondiitrialase dokumentatsiooni, retseptid, tehnoloogilised kaardid aga kellel puudub ettevalmistus kalkulatsiooni koostamisest või need on minimaalsed, eriti mis puudutab vastavaid veebivahendeid, et tööd oluliselt lihtsustada.

Kutseeksamid 2021 jaanuar-märts

16. detsember 2020

Eesti Leivaliit korraldab kutseeksamid jaanuar – märts 2021 alljärgnevalt: Tartu KHK vanempagar, tase 5 ja vanemkondiiter, tase 5 28. jaanuar 2021 Rakvere Ametikool abipagar, tase 3 11.

Leivanädal 2020

28. september 2020

5. kuni 11. oktoobrini toimub Eesti Leivaliidu iga-aastane rukkileivakampaania „Leivanädal 2020“, mis tõstab tähelepanu keskpunkti aastasadu eestlase toidulauda ehtinud rukkijahust leiva. Nädala jooksul toimuvate ürituste ja kampaaniatega juhitakse kõikide tähelepanu tervislikule ja kasulikule leivale – asendamatule igapäevatoidule laste, noorte ja täiskasvanute menüüs. Järjekorras juba 22.

Leivaliidu liikmed Toidumessil Tallinn FoodFair

6. september 2019

23-25. oktoober toimub traditsiooniline Toidumess Tallinn FoodFair. Leivaliidu liikmed osalevad sellel aastal ühistendiga. Olete oodatud D-halli leivatänavale, kus leiate Lõuna Pagarid, Pagaripoisid, Saare Leiva, Hiiumaa Köök ja Pagari, Sveba-Dahlen Baltic ja Rovita oma uusimate toodetega. Kindlasti saate ka maitsta parimaid palu nende valikust.

Leivanädal 2019

6. september 2019

Sellel aastal toimub üleriigiline Leivanädal 7-13. oktoober. Leivanädal lõpeb traditsioonilise Lõikuspühaga Eesti Põllumajandusmuuseumis Ülenurmel.